Salt

13

02 2020

Nowa funkcjonalność dla Systemu Kardiomonitoringu PulseGrid II!

Z myślą o placówkach, w których nie ma dostępnego lekarza Kardiologa dodaliśmy do systemu kolejną funkcjonalność, czyniącą nasz produkt jeszcze bardziej komfortowym i dostępnym dla wszystkich.

Od teraz opisy badań holterowskich wykona dla Ciebie zdalnie lekarz współpracujący z ExeMed! Wystarczy, że skorzystasz z naszej oferty Pay Per Use wraz z opisem badania holterowskiego i gotowe! Współpracujemy z kardiologiami z całej Polski, na co dzień zajmującymi się właśnie diagnostyką i leczeniem pacjentów kardiologicznych. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o usłudze Pay Per Use.

 


31

12 2019

Szczęśliwego Nowego Roku 2020!

Przesyłamy serdeczne życzenia od całego zespołu ExeMed na rok 2020. Dziękujemy naszym Klientom za powierzone zaufanie, dzięki Wam rok 2019 okazał się bardzo udany :) Cieszymy się, ze jest nas coraz więcej! Do usłyszenia w roku 2020!


18

12 2019

Nowe placówki w zasięgu ExeMed!

Kolejne placówki medyczne zamieniają tradycyjne rozwiązana na nowoczesną technologię medyczną. Tylko przez ostatni tydzień dołączyło do nas 5 przychodni oraz 1 szpital.
Dzięki temu zwiększa się grupa pacjentów, która będzie jeszcze dokładniej diagnozowana. To w efekcie pozwoli na szybsze wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

Kolejne przychodnie i szpitale już wkrótce :) 


22

11 2019

ExeMed wprowadza na rynek nowy produkt!

System Kardiomonitoringu PulseGrid II OXY jest nowym produktem w linii produktów ExeMed służących do monitorowania funkcji życiowych pacjentów. Nowy produkt różni się od obecnego już na rynku PulseGrid II dodaną funkcją pulsoksymetru polegającą na pomiarze nasycenia krwi tętniczej tlenem.Podobnie jak pozostałe produkty z tej linii, PulseGrid II Oxy przeznaczony jest również do zdalnego i stacjonarnego monitoringu kardiologicznego. Dzięki temu placówki medyczne mają od teraz możliwość wieloaspektowego monitorowania dziesiątek pacjentów jednocześnie!PulseGrid II Oxy został w całości opracowany i wyprodukowany w ExeMed. Produkt, po uzyskaniu niezbędnych certyfikatów został dopuszczony do sprzedaży i jest już dostępny dla klientów na terenie Unii Europejskiej.

 


05

11 2019

Nowe funkcjonalności w aplikacji holterowskiej

Dostarczyliśmy zestaw kolejnych nowych funkcjonalności znacznie przyspieszających pracę kardiologów przy aplikacji holterowskiej.
Są to m.in.⬇️
✔️Automatyczna detekcja zaszumionego sygnału (jako jedyni na rynku posiadamy tę funkcjonalność)
✔️Morfologia pobudzeń komorowych 
✔️Plansze pobudzeń z możliwością jednoczesnego odznaczania wielu pobudzeń jako wzorce

Tym samym aplikacja stanie się jeszcze łatwiejsza w użyciu! 


15

10 2019

PulseGrid II na międzynarodowych targach medycznych w Kijowie!

Za nami intensywny tydzień! Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 29 międzynarodowych targach Public Health 2019 w Kijowie. Znaleźliśmy się w grupie aż 296 wystawców z 16 krajów. Co bardzo istotne, zaprezentowaliśmy nasze rozwiązanie PulseGrid II przed specjalistami z dziedziny medycznej, decydentami z różnych regionów Ukrainy reprezentujących medycynę prywatną jak i publiczną. Spotkaliśmy się również z naszymi potencjalnymi klientami i partnerami, każdemu staraliśmy się udzielić jak najbardziej wyczerpujących odpowiedzi na temat naszego produktu, a dla chętnych przygotowaliśmy kardiomonitor TelePulse II ( certyfikowany w Ukrainie) z możliwością przetestowania na targach. Obecność na targach wzbogaciła nas o nowe doświadczenia, przyczyniające się do dalszego rozwoju i sprzedaży naszych produktów na rynkach zagranicznych.


13

09 2019

Nowy artykuł "Holter wielodniowy – nowa era ambulatoryjnego EKG"!

Jakie są dostępne na rynku badania EKG serca?

Badanie EKG serca może być przeprowadzane podczas normalnej aktywności pacjenta, w szpitalu lub ambulatoryjnie. Ciągłe badanie w szpitalu zazwyczaj nazywane jest monitoringiem EKG. W trakcie badania pacjent niemal zawsze przebywa w sali o wzmożonym nadzorze (OIOM, R-ka kardiologiczna, oddział pooperacyjny [POP]), a urządzenie EKG jest na stałe zamontowane przy jego łóżku. Zazwyczaj, poza aktywnością elektryczną serca, monitorowane są również inne parametry fizjologiczne, a urządzenie monitorujące nazywane jest najczęściej kardiomonitorem.

Pacjent będący w lepszym stanie ogólnym może przebywać również w zwykłej sali na oddziale, a urządzenie monitorujące jest niewielkim aparatem noszonym przez pacjenta przy sobie. Sygnał EKG jest przesyłany za pomocą fal radiowych (najczęściej WiFi).  Pacjent zachowuje więc możliwość samodzielnego korzystania z toalety, spożywania posiłków i w miarę normalnej aktywności.

W opiece ambulatoryjnej powszechnie stosowane jest badanie holterowskie. Podczas badania pacjent nosi przy sobie niewielki aparat EKG. Rejestrowany sygnał jest zapisywany na nośniku cyfrowym. Po zakończeniu badania zapis jest analizowany przez kardiologa.

Warto jednak pamiętać, że światy telemetrii  i Holtera mogą się przenikać. W szczególności, sygnał z telemonitoringu może być zapisany i poddany późniejszej analizie. Taką funkcjonalność oferuje PulseGrid II

Jaka jest różnica między Holter EKG a zwykłym EKG?

Badanie holterowskie jest zlecane gdy standardowe badanie EKG jest niewystarczające. Wskazania do jego przeprowadzenia obejmują przede wszystkim diagnostykę arytmii, zwłaszcza napadowych. Takie arytmie występują w różnych porach dnia, niekiedy tylko we śnie, czasami podczas zwiększonej aktywności fizycznej pacjenta. Krótkie badanie może w ogóle nie zarejestrować groźnego epizodu.

Kolejnym wskazaniem jest ocena natężenia arytmii i skuteczności leczenia. W przypadku pobudzeń przedwczesnych, zarówno komorowych jak i nadkomorowych, klinicznie istotna jest ich liczba w ciągu doby.

Podobnie w przypadku migotania przedsionków, oceniany jest miedzy innymi całkowity czas migotania.

Badanie holterowskie jest również zlecane w przypadku pacjentów, którzy przeszli zawał serca lub udar niedokrwienny mózgu.
Martwica mięśnia serca, może być przyczyną groźnych dla życia arytmii komorowych, niekiedy niewyczuwalnych przez pacjenta. Dlatego długotrwałe badanie EKG jest wskazane u pacjentów po zawale nawet jeśli nie zgłaszają oni objawów arytmii.
Z kolei udar niedokrwienny często jest następstwem skrzepliny spowodowanej migotaniem przedsionków. Epizody migotania, zwłaszcza nocne mogą nie być odczuwane przez chorego. W przypadku podejrzenia “niemego” napadowego migotania przedsionków zalecane jest obecnie badanie dłuższe niż 24 godzinne, gdyż epizody migotania nie muszą występować codziennie. Za pomocą funkcjonalności holterowskiej PulseGrid II można wykonywać badania o dowolnej długości – od 24h nawet do 30 dni.

Czym jest zdalna analiza badania holterowskiego?

Badanie holterowskie, jak każde badanie EKG musi być ocenione przez lekarza. Jest to proces dość żmudny, ze względu na długość zapisu. Dlatego nieodzownym elementem systemu holterowskiego jest oprogramowanie wspomagające kardiologa. Najważniejszym zadaniem oprogramowania jest znalezienie i wstępna ocena wszelkich “podejrzanych” miejsc w zapisie EKG, tak aby lekarz mógł ocenić jedynie patologie i dokonać ewentualnej korekty.

Następnie oprogramowanie oblicza różne parametry statystyczne – zlicza nieprawidłowe pobudzenia, wylicza średnie, sporządza wykresy. Lekarz decyduje, które elementy analiz zostaną umieszczone w ostatecznym raporcie.

Obecnie ze względu na niedobór lekarzy ważną rolę zaczyna pełnić analiza zdalna. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu lekarz nie musi przyjeżdżać do przychodni, w której wykonano badanie. Może opisać je zdalnie na przykład z domu. Dzięki temu jeden kardiolog może opisywać badania w wielu małych przychodniach. Pacjent zyskuje podwójnie – krócej czeka na opis oraz może skorzystać z usług przychodni znajdującej się blisko domu.


20

08 2019

PulseGird II w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund!

Od teraz jesteśmy obecni na Spitsbergen - norweskiej wyspie oddalonej zaledwie 1300km od bieguna północnego. Dzięki PulseGrid II polscy polarnicy mogą być zdalnie badani oraz monitorowani. Zastosowane technologie zapewniają prezentację sygnału EKG w systemie centralnym bez zakłóceń i przerw pomimo transmisji sygnału na dużą odległość.
A już w październiku na konferencji telemedycznej zostanie zaprezentowane badanie pacjenta na żywo prosto ze Spitsbetgen.

 


Archiwum